Uitbouwen van buurtwerking in Lindelhoeven aangepast aan de veranderde samenleving
Uitbouwen van buurtwerking in Lindelhoeven aangepast aan de veranderde samenleving
Wat wil je concreet doen?
Bestaande (verdwenen) buurten versterken,herorganiseren, eventueel heroprichten (bv nieuwe buurt,de bewoners van de appartementen rond de kerk) .Een structuur in elke wijk uitbouwen,die duidelijk is en verschillende jaren kan functioneren .Mensen van ons dorp laten weten tot welke buurt ze behoren en wat de buurt doet of wil doen De mensen laten weten welke buurten er zijn in hun dorp. Wij willen dit doen door : Door een professionele opbouwwerker aan te stellen, eventueel geholpen door een eindejaarsstudent,die er eventueel een eindwerk over maakt.
Wat wil je met dit idee bereiken?
Omdat buurtwerking en buurtbestuur kort bij de mensen staan,elkaar kennen. Men kent vlug de noden en de wensen van een buurt .Problemen worden vlug opgemerkt. Bewoners weten wie ze kunnen aanspreken,om aandacht te krijgen Oplossingen komen ook vlugger tot stand. De overheid moet niet altijd worden aangesproken Vraag niet wat de gemeente doet voor onze buurt, maar wat doet gij doet voor uw buurt?
Wij denken dat alle mensen uit de buurt blij zullen zijn als er een buurtcomite en een buurtwerking is,waar er aandacht is voor iedereen. Ook samenwerking met andere buurten is mogelijk om gezamenlijk iets te doen (bv sportfeest, groot dorpsfeest) In vernieuwde buurtcomite zijn verschillende groepen vertegenwoordigd: Jeugd, vrouwen, mannen, zelfstandigen.... Buurtcomite kan samenwerken met de huisarts,wijkverpleegster,wijkagent...sociale dienst van gemeente....... Alle buurtbewoners informeren en hen uitnodigen om een verantwoordelijkheid te dragen in de buurt. Altijd in een open, vriendschappelijke, aangename sfeer.
Welk bedrag denk je nodig te hebben?
Het loon van een professionele opbouwwerker
Optioneel: Welke hulp kan je gebruiken?
De nog bestaande buurtcomite 's moeten eerst aangesproken worden. Dan kijken of dit buurtcomite uitgebreid zou moeten worden . Proberen in elke buurt een buurtcomite samen te stellen,waarin ouderen ,jongeren …......... vertegenwoordigd zijn. Niet eindeloos vergaderen...maar elke samenkomst van een buurtcomité moet aangenaam zijn in een open sfeer. Trachten een vast ritme van samenkomst te hebben
Naam vereniging of vzw
Raak Lindelhoeven
Plaats zelf een reactie
AanmeldenReacties