Deel op facebook
Deel op X

Voorstellen naam trefcentrum Kerkplein

In het nieuwe trefcentrum aan het Kerkplein zullen de centrale bibliotheek van Pelt, een raadszaal voor de gemeenteraadszittingen, een ceremoniezaal, het Huis van het Kind Pelt samen komen. Door deze variëteit aan functies zijn de benamingen 'gemeentehuis' en 'bibliotheek' niet langer geschikt. In een participatietraject samen met Peltenaren gaan we op zoek naar een nieuwe naam. Lees hier meer over deze nieuwe publiekstrekker en volg hier de virtuele rondleiding. Bekijk hier onder de voorstellen voor dit nieuwe gemeenschapshuis aan de Dommel.

136
0

Deze ideeën werden reeds ingediend

Willekeurig Populair Recent
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 136 bijdragen
"De stiene brug"
Dit enigszins verloren gewaand stukje Pelt op een uithoek van de Grote Heide, maar straks wellicht in het centrum. Dit "stiene" gebouw zou een "brug" kunnen zijn naar de Peltenaren toe en ook daarbuiten. What's in a name ?
Henny B.
0 0
lees meer
Mal

Voorstel lid tienerraad

Deelnemer tienerraad
0 0
lees meer
Pelticy/Peltici

Klinkt als politici en Pelt gemixt

Deelnemer tienerraad
0 0
lees meer
De Stiene Brug

Dit enigzins verloren gewaand stukje Pelt op een uithoek van de Grote Heide, maar straks wellicht in het centrum. Dit 'stiene' gebouw zou een brug kunnen zijn naar de Peltenaren toe en ook daarbuiten.

Bezoeker bibliotheek
0 0
lees meer
Het clubhuis

Voorstel deelnemer kinderraad

Deelnemer kinderraad
0 0
lees meer
Pelterpoort

Het gebouw is van Pelt de poort naar verschillende instanties.

Suzy P.
0 0
lees meer
De Bron
Het voorstel 'De Bron' heeft drie mogelijke interpretaties. Ten eerste verwijst De Bron naar de verschillende rollen en functies: - bron voor informatie, kennis, ontspanning (bibliotheek, studie, cultuur, Huis van het Kind...) - bron voor ontmoeting, sociaal contact, rust (toegankelijk, open trefplaats) - bron voor lokale democratie (raadzaal) - bron van officiële levensfasen of gebeurtenissen (huwelijk, ceremonie, opgroeien) - bron als plaats in een kerncentrum (publiek thuis, trekpleister). Ten tweede verwijst De Bron naar zowel het natuurelement water (Dommel) als het duurzame karakter (zowel cultuurhistorisch als bijna energie neutraal). Ten derde is De Bron een plaats waar zaken ontstaan of iets begint, een locatie die als oorsprong geldt bij kleine én grote momenten. Dit geldt voor het persoonlijke leven van de inwoners (een bibliotheekbezoek, sociale ontmoeting, officiële levensmijlpaal) als voor het gemeentelijk leven (publieke plaats voor Peltenaren, voor beleid en bestuur). 'De Bron' is een open naam met een tijdloos karakter. Het biedt het voordeel zich niet vast te pinnen op één kenmerk, maar laat ruimte huidige, toekomstige of persoonlijke doeleinden en functies te omvatten.
Brecht T.
0 0
lees meer
De boekenstapel

Past bij de naam

Lizette V.
0 0
lees meer
Peltha

Het klinkt leuk. Er waren vroeger vaak bijeenkomsten of theater/optreden.

Séverine K.
0 0
lees meer
De speelhoek

Voorstel deelnemer kinderraad

Deelnemer kinderraad
0 0
lees meer
Het Dommelhuysje

Voorstel lid tienerraad

Deelnemer tienerraad
0 0
lees meer
CentraalPelt
Alles centraal gelegen in Pelt onder 1 dak.
Leentje B.
0 0
lees meer
Multi culturele Peltakel

Klinkt goed , ligt goed in de mond en de gemeentenaam zit er in.

Robin B.
0 0
lees meer
Publica Quadrata
Zelfde motivatie als bij Quadrata Publica, maar indien vertaald klopt Openbaar Plein beter als Plein Openbaar.
Leon S.
0 0
lees meer
De Peltelaar
In Peer is er het recente dienstencentrum De Perelaar. De Peltelaar klinkt gelijkaardig en de nieuwe campus aan het Kerkplein wordt ook ten dienste van de inwoners van Pelt. Daarnaast kan je het ook als veldnaam zien. Laag gelegen bij de Dommel. Heel vroeger waarschijnlijk moerassig. Samen met aanplanting van bomen en een beetje parkachtig te vergelijken met plaatsnamen die eindigen op laar.
Jan E.
0 0
lees meer
Peltra

Voorstel lid tienerraad

Deelnemer tienerraad
0 0
lees meer
Peltergalm
Omdat er verschillende diensten hun onderdak gaan vinden. En op deze manier hun stem laten horen bij de peltenaren.
Elke T.
0 0
lees meer
Het grote plein

Dat is een leuke naam

Nathan S.
0 0
lees meer
BiPelt
Als variant op BePelt (maar het klinkt wel als zodanig) en de op dit moment populaire app BeReal. Ik zag BibPelt al voorbij komen, maar dan bewust zonder de 'b'. (Ik zou dan trouwens Bib Pelt willen voorstellen, omdat er ook al een Kind Pelt is, dus los geschreven)
Maaike V.
0 0
lees meer
Bibliotheek Lieve Joris

Passend eerbetoon aan Lieve Joris én aan Pelt!

Guido S.
0 0
lees meer
Het volkshuis
voor iedereen, groot en klein is er welkom
Albert S.
0 0
lees meer
Pelterplaza
Het is een plaats waar men in Pelt kan samenkomen voor diverse zaken.
Hedwige S.
0 0
lees meer
Dommeloever

Verbinding tussen 2 Pelten

Jan S.
0 0
lees meer
libri
Latijn voor boeken. Link naar 'Libre' of vrijheid Link naar 'Library' of bibliotheek Quote John Adams: "Vrijheid kan niet worden behouden zonder algemene kennis onder het volk."
Cindy V.
0 0
lees meer
Toon opnieuw willekeurig 24 van de 136 bijdragen